Obozy KCT

Krakowskie Centrum Taekwon-do

Aktualności

Drvenik (Chorwacja) 2017

  • 24 kwietnia 2018
  • Przez
  • Lato
  • Brak komentarzy

Po raz pierwszy w historii naszego klubu zorganizowaliśmy obóz letni za granicą, w Chorwacji. Zapraszamy do przeczytania relacji z tego wydarzenia napisanej przez jednego z uczestników – Rafała.

28 lipca 2017 roku o godzinie 13.30 taekwondziści z klubów KCT, oraz Prime wraz z trenerami zebrali się przed Gimnazjum nr.28 w Krakowie, gdzie odbyła się zbiórka, która rozpoczynała naszą chorwacką przygodę. Następnie wyruszyliśmy w długą podróż autokarem do miejscowości Drvenik.

Po dotarciu na miejsce nastąpiło zakwaterowanie w hotelu Herceg znajdującym się przy samym morzu. Po zakwaterowaniu udaliśmy się na wycieczkę zapoznawczą z najbliższą okolicą. Wieczorem zmęczeni podróżą szybko zasnęliśmy.

W następnych dniach ciężko trenowaliśmy, oraz odpoczywaliśmy na pięknych chorwackich wybrzeżach. We wtorek 31 lipca wybraliśmy się na rejs wokół cudownych wysp rozsianych na Morzu Adriatyckim. Dwie z nich zwiedziliśmy, a w drodze powrotnej zjedliśmy na statku pyszny obiad.

Cztery dni później wyjechaliśmy do Bośni i Hercegowiny, gdzie zostaliśmy oprowadzeni przez przewodniczkę po mieście Mostar, którego zabytkowa starówka pisana jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Opowiedziała nam ona o trudnej historii tego pięknego kraju. Następnie zatrzymaliśmy się przy wodospadach Kravica. Było to bardzo ciekawe i przyjemne doświadczenie, gdyż mogliśmy pływać tuż przy nich. Wracając do Chorwacji zatrzymaliśmy się na posiłek.

Kolejne dni dzięki pięknej pogodzie, ciepłemu morzu i intensywnym treningom mijały bardzo szybko. W niedzielę odbył się egzamin na stopnie uczniowskie, wszyscy podchodzący do niego zdobyli upragnione belki i pasy.

7 sierpnia nadszedł czas powrotu. Podróż przebiegała spokojnie. W czasie drogi zatrzymaliśmy się na zwiedzanie Splitu, a następnego dnia byliśmy już w domach.

Dni spędzone w Chorwacji były bardzo wartościowe, zdobyliśmy nowe doświadczenia i wiedzę, a co najważniejsze przeżyliśmy wspaniałą przygodę.