Obozy KCT

Krakowskie Centrum Taekwon-do

Aktualności

Letni obóz sportowy Kasinka Mała 2021

Kolejny obóz sportowy za nami! Po raz kolejny postawiliśmy na Bazę Szkoleniowo- Wypoczynkową „Lubogoszcz” w Kasince Małej. Urokliwe miejsce położone 600m. n.p.m. dało nam wiele możliwości, z których skorzystaliśmy.

Dzień pierwszy rozpoczęliśmy od pieszej wędrówki z autokaru do ośrodka położonego w samym środku lasu. Widok boisk, rozległego zielonego terenu i placu zabaw najbardziej ucieszył uczestników. Po zjedzonej kolacji zakończyliśmy dzień w formie mini- disco.

Na obozie trenowaliśmy taekwon-do raz dziennie. Zostało więc sporo czasu na szkolenie się z innych dyscyplin sportowych takich jak: baseball, bule, koszykówka, siatkówka, badminton czy strzelanie z łuku. To właśnie z tej ostatniej dyscypliny odbył się nasz pierwszy konkurs nagrodzony akcesoriami sportowymi.

 

W trzecim dniu obozu pojechaliśmy na wycieczkę do Rabkolandu. Stasze grupy bawiły się w nim samodzielnie, a młodsze korzystały z rozrywek wraz ze swoimi wychowawcami. Ulubioną atrakcją dzieci była najszybsza kolejka. Niektórym trenerom mocno zakręciło się w głowie po 4 przejeździe na słynnych już „nutkach”, na które wstęp młodszych dzieci był tylko wraz z opiekunem 🙂 Wyjazd okazał się strzałem w dziesiątkę. Zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy do ośrodka.

 

 

W kolejnych dniach mieliśmy okazję wziąć udział w zajęciach team buildingu, wspinaczce oraz grze terenowej. Poszukiwanie punktów rozmieszczonych na całym terenie ośrodka okazało się sporym wyzwaniem i wielką frajdą. Następnymi atrakcjami była ścianka wspinaczkowa i zabawy z wodnymi balonami.

 

Na obozie nie zabrakło również rywalizacji sportowej. Wszyscy uczestnicy wzięli udział w 2-dniowej olimpiadzie sprawnościowej. 8 konkurencji wyłoniło zwycięzców poszczególnych grup wiekowych, którym serdecznie gratulujemy!

W przed ostatni dzień wybraliśmy się na podbój góry Lubogoszcz. Spacer rozpoczął się tuż po śniadaniu, a zakończył przyjściem na obiad. Mimo sporego dystansu wszyscy uczestnicy spisali się na medal.

 

Ostatni dzień zakończyliśmy zabawą przy ognisku. Zostały również rozdane nagrody za najczystsze pokoje. Wyniki najbardziej zaskoczyły… rodziców 🙂