Obozy KCT

Krakowskie Centrum Taekwon-do

Aktualności

Letni obóz sportowy Poręba Wielka 2021

Sezon obozowy w 2021 roku rozpoczął 12-dniowy wyjazd do Poręby Wielkiej. Ze względu na napięty program łatwo nie było, jednak wszyscy uczestnicy fantastycznie sobie poradzili! W tej edycji wzięło udział aż 106 osób! Zobaczcie sami jak wyglądały zarówno treningi jak i rozrywki naszych adeptów.

Każdy dzień obozowy rozpoczynał trening z układów formalnych o 07:00 rano. Uczestnicy zostali podzieleni według stopni, aby w swoich grupach rzetelnie przygotować się do egzaminu. Korzystając ze słonecznej pogody oraz okazałego terenu obiektu większość form odbywała się na świeżym powietrzu.

 

Niezwykle wartościowymi treningami były te prowadzone przez Jakuba Dzilińskiego – medalistę Mistrzostw Polski, Europy i Świata w Taekwon-do i Kickboxingu. Kuba prowadził dla obozowiczów zajęcia z pointfightingu, zwracając przy tym uwagę na niecodzienne dla naszych adeptów aspekty walki.

 

Upały nie oszczędzały a więc przyjemnym rozwiązaniem na odrobinę relaksu były wypady nad pobliską rzekę. Uczestnikom zdecydowanie ten pomysł przypadł do gustu. Był odpoczynek, zabawy, a nawet budowanie tam z kamieni!

 

Dla wielu wyzwaniem okazała się wycieczka na Stare Wierchy. Najmłodsze dzieciaki dzielnie walczyły, aby wejść na sam szczyt góry. Po dwóch godzinach marszu satysfakcja była niesamowita! Kiedy cel został osiągnięty odbył się piknik, a obozowicze mogli zjeść wyczekiwane lody oraz posilić się innymi smakołykami. Gdy wszyscy zebrali energie na powrót, grupa udała się w stronę autokaru, który czekał na końcu żółtego szlaku. Powrót zajął również około dwóch godzin. Naprawdę wszyscy spisali się na medal!

 

Dodatkową atrakcją dla obozowiczów (oraz instruktorów) była zabawa w Archery Tag. Jest to zabawa rywalizacyjna ucząca podstaw łucznictwa. Na początku każdy mógł oddać kilka „wolnych strzałów” i przyzwyczaić się do sprzętu, aby potem zagrać w jednej z dwóch drużyn, bez wyjątku! Wszyscy starali się w tej nowej sytuacji odnaleźć jak najlepiej i zdobyć nowe doświadczenie. Przede wszystkich aktywność okazała się być wspaniałym źródłem radości na co dowodem są pamiątkowe zdjęcia.

 

To nie koniec wrażeń! Kolejną rozrywką była dmuchana ścianka wspinaczkowa – fantastyczne ćwiczenie wzmacniające mięśnie i wytrzymałościowe. Obozowiczom już na sam widok pojawił się uśmiech na buźkach. Jak się okazało praktycznie każdy rozpoczął oczekiwanie na kolejną turę w nadziei, że uda mu się wspiąć jeszcze raz.

 

Pływanie, zajęcia team-buildingu, mini disco, gry i zabawy na dworze, treningi technik – te wszystkie aktywności realizowaliśmy podczas naszego 12-dniowego obozu letniego. Program był bardzo napięty, ale oczywiście wszyscy dali radę (wielu nawet nie chciało wracać).

 

Na osłodzenie powrotu do domu obozowicze dostali pamiątkowe zdjęcie, na którym obrocie złożyli sobie nawzajem podpisy.