Obozy KCT

Krakowskie Centrum Taekwon-do

Aktualności

Półkolonie letnie

W tegoroczne wakacje odbyły się dwa turnusy półkolonii na Kurdwanowie. Wypoczynek trwał 5 dni, w trakcie którego nasi podopieczni mieli okazję trenować, zwiedzać, poznawać atrakcje Krakowa oraz zawrzeć nowe znajomości!

Treningi były zaplanowane z myślą o zróżnicowanym zaawansowaniu uczestników. Zawsze na zajęciach trenerzy starają się przepleść naukę sztuki walki taekwon-do z odrobiną zabawy.

 

Wypad na basen zdecydowanie przypadł wszystkim do gustu. Po wejściu na kąpielisko ratownik przypommniał o zasadach BHP oraz zaproponował użycie dodatkowego sprzętu takiego jak skrzydełka. Dzieci miały do dyspozycji godzinę na zabawę oraz naukę pływania. Po aktywnie spędzonym czasie grupa udała się do znajdującej w tym samym obiekcie groty solnej, gdzie mogła zrelaksować się oraz cieszyć się wymyślaniem kreatywnych zabaw w soli.

 

Arcade Museum okazało się strzałem w dziesiątkę! Tak naprawdę to ciężko było zebrać chęci na powrót do szkoły, gdzie odbywały się pozostałe zajęcia. Młodszym uczestnikom, miejsce to umożliwia zrozumienie jak naprawdę zaczęłą się inicjatywa gier komputerowych i innych podobnych, innowacyjnych technologii. Dla starszego grona jest to okazja do przeniesienia się w czasie.

 

Wypad do parku był przyjemnym rozwiązaniem w słoneczną pogodę. Pierwsza grupa uczestników odwiedziła Park Lotników nastomiast druga Park Jordana.

 

Kino? Dlaczego nie, w końcu półkolonia odbywa się w wakacje! Po bajce, oczywiście prowadzone były zacięte dyskusje na temat głównych bohaterów i zobrazowanej historii.

 

Zajęcia z robotyki prowadzonę przez Krainę Twórczości pochłonęły uwagę adeptów. W trakcie warsztatów uczestnicy mogli własnoręcznie zbudować i zaprogramować robota. Dla wielu to przeżycie stało się inspiracją.

 

Punktem programu stał się również GOjump oraz GOkidz. Miejsca stworzone dla aktywnych, czyli dla trenujących taekwon-do w sam raz! Zabawa i rekreacja w pigułcę 🙂

 

Poza wspomnianymi wyjściami i aktywnościami były prowadzone dla grupy zajęcia integracyjne takie jak koszykówka, piłka nożna, mini disco czy planszówki. Był to tydzień pełeń wrażeń i nowych doświadczeń. Powtórka już niedługo!