Obozy KCT

Krakowskie Centrum Taekwon-do

Aktualności

Rodzinne Wczasy Sportowe w Zubrzycy Górnej 2021 – turnus II

W drugiej połowie sierpnia odbył się kolejny turnus rodzinnych wczasów sportowych. Tym razem na wyjazd pojechali trochę starsi uczestnicy, a więc program obozu był dostosowany pod ich grupę wiekową. Czy znajdziecie różnicę?

Jako miejsce wypoczynku nasz klub ponownie wybrał Orawski Dwór. Wspomniany obiekt turystyczny to pensjonat położony w malowniczej okolicy z widokiem na Tatry i Babią Górę. Miejsce jest fantastycznie zagospodarowane z myślą o rodzinach z dziećmi. Na zewnątrz rozlega się ogromny wolny teren, boisko oraz plac zabaw.

 

Program przewidywał codzienne zajęcia plastyczno-edukacyjne. Na jednych z nich dzieci i młodzież tworzyły autorski projekt torby. Do wykonania zadania użyły farb oraz pisaków do tkanin. Efekty były nietuzinkowe!

 

Po południami odbywały się treningi dla dzieci i dorosłych. Ze względu na sporą liczbę obozowiczów, zostali oni podzieleni na cztery grupy – dwie dla rodziców oraz dwie dla ich pociech.

 

Kolejnym z codziennych aktywności były zajęcia na basenie. Podopieczni dzięki regularności mieli okazję poprawienia swoich umiejętności.

 

Wycieczka na Babią Górę zdecydowanie była testem cierpliwości oraz wytrzymałości. Piesza wyprawa trwała aż 7 godzin, a jej początek miał miejsce w Krowiarkach. Na szczycie „Królowej Beskidów” położonej 1725 m n.p.m. już każdy mógł odetchnąć z ulgą i dumą – cel został zrealizowany! Po odpoczynku grupa kierowała się do Zawoi gdzie czekał na nią autokar.

 

Nie obyło sie bez wypadu do parku linowego! „Wypasiona Dolina” w swojej ofercie posiada kilka tras o różnym poziomie trudności oraz atrakcje dla najmłodszych. Z pewnością w takim miejscu każdy znajdzie coś dla siebie.

 

Oprócz wspomnianych aktywności sportowych codzienną wieczorną rutyną był just dance, karaoke lub oglądanie bajek. Dzieciaki miały chwilę oddechu, a rodzice mogli się zrelaksować 🙂