Obozy KCT

Krakowskie Centrum Taekwon-do

Aktualności

Rodzinne Wczasy Sportowe w Zubrzycy Górnej 2021 – turnus I

Rodzinne wczasy sportowe to połączenie odpoczynku z aktywnym spędzaniem czasu w gronie najbliższych. Najmłodsi adepci mają okazję poznania obozowego życia w towarzystwie rodziny. Każdego dnia odbywają się zorganizowane zajęcia dla dzieci oraz rodziców. W tym roku pogoda nie rozpieszczała, ale i tak nikt się nie nudził. Zobaczcie sami! 

 

Orawski Dwór to pensjonat położony w malowniczej okolicy z widokiem na Tatry i Babią Górę. Miejsce jest fantastycznie zagospodarowane z myślą o rodzinach z dziećmi. Na zewnątrz rozlega się ogromny wolny teren, boisko oraz plac zabaw. Oczywiście, gdy tylko pogoda na to pozwalała, grupa aktywnie korzystała z urokliwego podwórka.

 

Każdego dnia po wspólnym śniadaniu dzieci miały zorganizowane w sumie 3 godziny zajęć sportowych oraz plastyczno-edukacyjnych. Z pewnością wyjątkowym zadaniem do wykonania okazał się autorski projekt koszulki. Uczestnicy mieli do dyspozycji farby do tkanin oraz biały t-shirt, który pomalowali według swojej wizji.

 

Zajęcia na basenie miały miejsce również w południe. W tym turnusie uczestniczyły dzieci w wieku od 5 do 8 lat. Ich umiejętności pływackie były zróżnicowane, jednak codziennie był widoczny progres w nauce tej aktywności. Trenerzy starali się jak najbardziej oswoić podopiecznych z wodą oraz przełamać barierę strachu. Ćwiczenia były wykonywane w grupach oraz indywidualnie, a pomocne przy tym były sprzęty typy makarony czy deski. Zdecydowanie zajęcia zakończyły się sukcesem!

 

W następstwie poobiedniego odpoczynku odbywały się treningi dla dzieci oraz dla chętnych rodziców. Jest to fantastyczna inicjatywa, ponieważ opiekunowie nie muszą zastanawiać się z kim zostawią malucha. Zajęcia dla starszych mają formę ogólnorozwojową z elementami taekwon-do, a więc przeznaczone są dla początkujących jak i zaawansowanych.

 

Wiele osób odbyło walkę ze swoimi słabościami podczas wypadu na park linowy „Wypasiona Dolina”. Miejsce w swojej ofercie proponuje rozwiązania dla tych najmłodszych oraz troszkę starszych 🙂 Zabawy było co niemiara!

 

Korzystając ze wspaniałej pogody, grupa odbyła wycieczkę do skansenu w Zubrzycy. Muzeum znajduje się w Orawskim Parku Etnograficznym. Aby urozmaicić zwiedzanie, dzieci zagrały w questa, którego odpowiedzi wskazywały drogę dalszej wędrówki.

 

Wieczorną rutyną dla dzieciaków były mini disco oraz czytanie bajek. Każdy z obozowiczów mógł zakończyć dzień, tańcząc do najbardziej znanych dziecięcych przebojów oraz posłuchać ulubionej bajki, przytulając się do swojego pluszaka. Po dniu pełnym atrakcji ekspresowe usypianie jest gwarantowane!