Obozy KCT

Krakowskie Centrum Taekwon-do

Aktualności

Podsumowanie zimowego obozu w Kluszkowcach 2019

W czasie tegorocznych ferii 71 osób spędziło z nami tydzień w Kluszkowcach, gdzie miał miejsce obóz zimowy dla dzieci i młodzieży jadących samodzielnie oraz Małych Smoków wraz z opiekunami. Pogoda dopisała, śniegu było sporo, czyli tak, jak w zimie być powinno. 

Zatrzymaliśmy się w Gościńcu Pienińskim, który zapewnił uczestnikom zakwaterowanie w pokojach 2-5 osobowych z prywatnymi łazienkami, co jest dużym udogodnieniem. Posiłki były 3 razy dziennie, co dawało nam energie na cały dzień. Obóz ten nie tylko był podzielony na Małe Smoki z rodzicami  i samodzielne dzieci i młodzież, ale także na tych, którzy preferują zimowe szaleństwo na stoku, i tych, którzy wolą dodatkowe treningi taekwon-do, bo jak wiadomo egzamin tuż-tuż.

Ekipa, która zdecydowała się na białe szaleństwo na nartach i deskach snowboardowych, codziennie (poza dniem przyjazdu i wyjazdu) jeździła na stok, na Polane Sosny lub Wdżar.  Zaraz po śniadaniu wyruszali na stok, aby wrócić na pyszny obiad i mieć siłę na kolejne atrakcje. Był podział na osoby mniej i bardziej zaawansowane, tak aby każdy skorzystał z wyjazdu jak najlepiej. Na stoku był także instruktor, który uczył naszych podopiecznych, którzy dopiero zaczynali swoja przygodę z tym sportem, lub chcieli się nieco podszkolić.

 

Pozostała część obozowiczów miała treningi taekwondo 3 razy dziennie. Pozwoliło im to w znacznym stopniu podszkolić swoje umiejętności. Oprócz tego grali w piłkarzyki, strzelali z łuku, oglądali filmy czy lepili bałwana.

 

Codziennie była też jedna super atrakcja. W czasie pobytu udało nam się obejrzeć występ kapeli góralskiej, wziąć udział w kuligu, zajęciach ju jitsu i zumby, czy przeprowadzić konkurs skeczy. Oczywiście nie mogło się  obejść bez chrztu obozowego, gdzie największym wyzwaniem poza zupką ohydką było bieganie boso po śniegu.

 

Oczywiście rodzice Małych Smoków, którzy byli z nami na obozie również prowadzili aktywny tryb życia. Nie straszne im były treningi taekwon- do czy zabawa na śniegu.

 

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas, do zobaczenia na obozie letnim!