Obozy KCT

Krakowskie Centrum Taekwon-do

Aktualności

Wspomnienie obozu w Zawoi okiem uczestniczki!

„Tegoroczny zimowy obóz Taekwon-do był równie wspaniały jak w poprzednich latach” – tak twierdzi Emilia, a ona zna się na rzeczy. W końcu jest stałą bywalczynią naszych obozów. Przeczytajcie, co napisała o naszym zimowisku w Zawoi.

Trenerzy zadbali o nasz wszechstronny rozwój w ramach wielu zajęć. Codziennie odbywały się treningi taekwon-do – dla grupy treningowej dwa razy dziennie, a dla grup narciarsko-snowboardowych raz dziennie. Treningi były prowadzone w podziale na grupy dzięki czemu łatwiej było nam poprawiać swoje umiejętności. Ponadto trener Mikołaj prowadził wieczorami treningi dla „kadry” na których uczestnicy obozu z wyższymi stopniami oraz nasi wychowawcy mogli szkolić się w trudniejszych technikach.

 

Dla grup narciarsko-snowboardowych organizowane były codzienne wyjścia na stok. Część osób jeździła na wyciągu „Wojtek”, a wybrana grupa, bardziej zaawansowana na stoku Mosorny Groń.

 

Podczas obozu organizowane były również zawody strzelania z łuku i mistrzostwa w ping-pongu, a zwycięscy tych konkursów otrzymali ciekawe nagrody. Nasi wychowawcy zadbali również o nasze wrażenia artystyczne zabierając nas na krajoznawczy kulig oraz organizując konkurs piosenki związanej z naszym sportem. Wywołał on wielką sensację i przysporzył trudności w utworzeniu idealnej piosenki.

Podczas wyjazdu trudno się było nudzić gdyż nawet między treningami i posiłkami organizowane były dodatkowe atrakcje np. oglądanie filmów i wyjścia do sklepu. Jak na każdym obozie nie mogło zabraknąć mini disco podczas których wszyscy mogli razem tańczyć podczas wspólnych choreografii typowych dla obozów ale też przy znanych hitach muzycznych.

 

Ostatniego dnia było organizowane tez wyjście na lodowisko. Jako pierwsza poszła starsza część uczestników, jednaki ze względów pogodowych wróciła ona całkowicie przemoczona i odwołano resztę wyjść. Cały wyjazd był wspaniale zorganizowany i wszyscy spędzili cudowny czas w towarzystwie starych i nowych znajomych oraz z najlepszymi trenerami.