Obozy KCT

Krakowskie Centrum Taekwon-do

Aktualności

Złoty Potok 2019 – Rodzinne wczasy sportowe

W tym roku wakacje zakończyliśmy w Złotym Potoku wraz z małymi, dużymi i starymi (rodzice) smokami. Spędziliśmy siedem dni, trenując taekwon-do, pływając na basenie, czy tańcząc na mini-disco.

Zatrzymaliśmy się w Hotel Kmicic Belvedere & Spa. Wokół drzewa, lasy, łąki na których gdy świeciło słońce prowadziliśmy treningi i gry zespołowe dla dzieci i rodziców. Śniadania w formie bufetu dostarczały nam energii na cały dzień pełen wrażeń.

 

Codziennie trener Darek doskonalił umiejętności pływackie małych i dużych smoków, kiedy zajęcia na basenie dobiegały końca rodzice mieli czas na wodny relaks. Na treningach dzieci szlifowały i przypominały sobie tajniki taekwon-do, aby pewnie wkroczyć w nowy sezon treningowy. Dodatkowo trener Ludwik wraz z grupą  zaawansowaną przygotował pokaz taekwon-do, który został zaprezentowany na jesiennym festynie na Kurdwanowie.

 

Trener Angelika zadbała o plastyczne atrakcje na obozie. Była masa solna, malowanie na mleku i oleju, malowanie farbami przy użyciu palców i gąbek, rysowanie kredą po kolorowych kartkach. Po treningach to idealny odpoczynek dla ciała, a jednocześnie trening dla wyobraźni. Trener Kamila przygotowała teleturniej wiedzy o taekwon-do, a trener Magda walkę na miecze (zrobione z balonów). Nie było czasu na nudę.

 

W czasie obozu odbyły się dwie wycieczki. Pierwszego dnia odbyła się przejażdżka tramwajem jurajskim po okolicach Złotego Potoku. Dowiedzieliśmy się jak wcześniej wyglądało życie w tym miasteczku. Udało nam się również pojechać do pobliskiego Ogrodzieńca, gdzie zwiedziliśmy zamek wybudowany w 1370r.  Jest to jeden z najpiękniejszych polskich zamków. Świadczyć może o tym jego obecność z dziełach kultury stworzonych przez muzyków jak i reżyserów tj. heavymetalowy zespół Iron Maiden,  discopolowy zespół Systematic czy Andrzeja Wajdę.

 

Taki obóz jak ten to idealne rozwiązanie na koniec wakacji. Połączenie aktywności z relaksem, wszystkiego po trochu. W sam raz na przygotowanie się do szaleństwa w nowym roku szkolnym.