Obozy KCT

Krakowskie Centrum Taekwon-do

Aktualności

Zubrzyca Górna 2017

  • 24 kwietnia 2018
  • Przez
  • Lato
  • Brak komentarzy

Urlop na 100% – tak można scharakteryzować ostatni tydzień wakacji. Tegoroczna edycja Rodzinnych Wczasów Sportowych odbyła się w Zubrzycy Górnej.

To był wspaniały tydzień. Zakwaterowaliśmy się w pensjonacie Orawski Dwór w Zubrzycy Górnej. Okolica była przepiękna – z jednych okien widzieliśmy Tatry, a z drugich pasmo Babiej Góry. Dookoła cisza, przestrzeń i przyroda.

Nasz ośrodek był dla wszystkich atrakcją sam w sobie. Dzieci dość szybko spenetrowały wszelkie zakamarki odkrywając kulkoland, salę zabaw dla maluchów, kręgielnię, stoły do tenisa stołowego i darta. Kiedy rodzice pozwolili im wyjść na zewnątrz od razu przystąpiły do eksploracji placu zabaw, boiska oraz trampoliny.

Dorośli tymczasem docenili bezprzewodowy internet, kącik czytelniczy wraz z biblioteczką, mini-siłownię oraz bilarda. Już w pierwszy dzień udali się ze swoimi pociechami na basen i do jakuzzi oraz już bez dzieci do sauny. Od pierwszego dnia ruszyły również zapisy na bogatą ofertę zabiegów w hotelowym SPA. Największym powodzeniem cieszył się masaż całego ciała gorącymi kamieniami.

Dzieci sporo czasu spędzały w swoim towarzystwie. Instruktorzy prowadzili dla nich 2 treningi taekwon-do dziennie oraz zajęcia z nauki pływania. Były też zajęcia tematyczne – gry logiczne, mini-disco, czytanie bajek na dobranoc dla młodszych oraz oglądanie filmów dla starszych.

Program pobytu był wzbogacony o dwie wycieczki. W ramach pierwszej udaliśmy się do Wypasionej Doliny, aby oddać się szaleństwu w parku linowym, na dmuchańcach, łódkach czy aqua zorbingu. Drugą był wyjazd do Skansenu w Zubrzycy, w którym obozowicze mogli przenieść się w czasie i zobaczyć jak wyglądało życie na Orawie kilkaset lat temu.

Dorośli uczestnicy codziennie trenowali – w ramach zajęć był crossfit z elementami taekwon-do. Wieczorami, gdy dzieci poszły spać spotykali się na wieczornych animacjach uczestnicząc w konkursach i oddając się grom planszowym.

Wczasy rodzinne okazały się strzałem w 10! Każdy mógł wypocząć – i rodzice i dzieci. Przy okazji każdy miał szanse zbudować formę fizyczną i nabrać sił na nowy rok szkolny.